Sebze ve Meyvelerdeki Altı Mucize Madde

Beslenme uzmanları sebze ve meyvelerdeki altı mucize maddeyi şu şekilde sıralıyor;

1.Carotinoid : Kanser hücrelerinin çoğalmasını önler. Özellikle akciğer, göğüs ve prostat kanserine karşı etkilidir. (Havuç, domates, portakal, yeşil ve kırmızı biberde bulunuyor)

2.Allicin : Bu madde sarımsağa kokusunu veren maddedir. Bakteri, mantar ve virüslere karşı öldürücü etkisi vardır. Kanı inceltir ve kanın pıhtılaşmasına engel olur. Damarlarda kireçlenmeyi önler.

3.Hardal Yağları : Mikrop öldürücü olduğundan, özellikle idrar yollarını temiz tutar. Kanser hücrelerini etkisiz hale getirir. (Brokoli, turp, hardalda bulunuyor)

4.Saponin : Kandaki antikorların oluşumunu hızlandırır ve bunula da bağışıklık sistemini güçlendirir (nohut ,taze fasulye, soya, mercimek, baklagillerde bulunuyor)

5.Proteas : Vücudun protein sindiriminde gerekli bir enzimdir. Hücre değişimlerini önlediğinden tümör oluşmasını engeller. (Tahıl, fındık, fıstık, baklagillerde bulunuyor)

6.Flavonoid : Kanı inceltir ve kanın damarlardan daha iyi akmasına neden olur. Kanın damarlarda pıhtılaşmasını önler ve tansiyonun düşmesini sağlar.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !